Návrhy konstrukcí pergolového zastřešení PZ 07

Tento systém je složen z vnitřního sešroubovaného rámu z trámkových profilů 80 – 120 mm dle rozměru peroly. Konstrukce je vyztužena plechovými speciálními  úhelníky ( nejsou běžbě ke koupi, jsou vyráběné na tento systém). Na podkladových latích které vyrovnávají obvyklou nerovnost trámků a vloženého příslušenství – elektroinstalace, rozvod vody a pod. – jsou  instalovány palubky tl. 15 mm. Výškou těchto latí lze docílit změnu masivnosti konstrukce.  Pokud je potřeba  kotvit pergolu do stěny domu (a dovoluje to záruka na dům, ev. neomezuje druh silného zateplení) je to obvyklý způsob.

Do vnitřního prostoru je vložen specielní žlab s krytou stěnou. Mezi výše popsanou konstrukci jsou „na tupo“ vloženy krokve na spojky Viktorian – T60. Do prostoru krokví je vložen systém zasklení Viktorian- ZS 40 a zaskleno vybraným sklem, obvykle bezpečnostním čirým, nebo mléčným. Přítlačný systém a horní oplechování je barevným plechem, ev. dle požadavku. 

Masivnost konstrukce je součástí konstrukčního systému, který nepotřebuje ke svému luxusnímu vzhledu příliš kvalitní materiál ( dřevo), kvalitu určuje provedení povrchové úpravy palubek a začištění detailů.