Malé solární skleníky

malý solární skleník MSS05 solární skleník MSS 05 solární skleník MSS05 solární skleník MSS 05
MSS-01 – 5M MSS-01 – 5M MSS-01 – 5M MSS-01 – 5M
solární skleník MSS 05 solární skleník MSS 05 solární skleník MSS 05 solární skleník MSS 05
MSS-01 – 5M MSS-01 – 5M MSS-01 – 5M MSS-01 – 5M
MSS – 01 – 5M MSS – 04 – 4M MSS 05 – 5M MSS 06 – 5M
     
MSS – 05 – 4M MSS – 05 – 4M MSS – 05 – 4M MSS – 05 – 4M

Popis skleníku

Tento skleník je určen na mnoho let a proto je i jeho řešení nesrovnatelně kvalitnější, než obvyklé skleníky ze supermarketů a nejčastější nabídky  na trhu. Skleník má velmi pevnou konstrukci z jeklových profilů které jsou svařeny do jednotlivých konstrukčních bloků a tyto svařence jsou žárově zinkovány, tedy i uvnitř profilů. Takto ošetřená konstrukce má životnost mnoho desítek let. Proto,že i jeho funkce je již nyní na praktickém maximu fyzikálního a biologického maxima, lze jej s postupem roků vylepšovat v podstatě jen v automatizaci provozu. 

Jednotlivé bloky jsou sešroubovány v modulové délce ( libovolně dlouhé). Zasklení je dvojskly s parametry podle toho zda se bude vypěstovaná produkce určena rovnou ke spotřebě, nebo zda nebude vysazena v exteriéru ( venkovním prostředí). To je důležitý parametr. který se obvykle zanedbává. Tak jako polykarbonát, tak kvalitní dvojsklo má UV filtr. Tato skutečnost je výhodná pokud zůstane vše od začátku do konce ve skleníku. Jakmile ale např. zde vypěstovanou sadbu vysadíte ven, bude nadměrně zatížena UV zářením a obvykle zežloutne, převážně i zajde, nebo musí znovu obrazit. Ztratíte tím výhodu předpěstování. Pro tyto případy je nutné zasklívat sklem čistým (floutovým), které nemá dodatečné pokovení.  

Vnější vzhled skleníku lze zvolit z barevných plechů, nebo v kombinaci dřevěných lišt. Obvyklá životnost lišt při  občasné údržbě ( ošetření balzámem)je cca 20 let. Skleník je tak nejen produkčně nadmíru kvalitní, ale stává se i elegantním doplňkem vašeho domku.

Ventilace je automatická, pístová a je doplněna i spodními okny pro regulaci průtoku vzduchu (to si s ohledem na aktuální roční období nastavujete ručně. 

Dveře jsou Al. posuvné, při práci tedy nepřekáží a mohou být tak i využity při větrání bez dozoru. Lze ale i křídlové . Většina typů má vstup cca 1200 mm, což významně usnadňuje manipulaci.

Tyto skleníky jsou velmi kvalitně řemeslně zpracovány, jsou tedy se navíc svojí dokonalou funkcí odpovídající požadavkům doby a nárokům. Jsou pro každého, ale rozhodně jsou vhodné pro zahrady rodiných domků.  

Solární skleník MSS lze dodat i v částešné konfiguraci přiložený boční stěnou k domu a mít tak vstup jak z domu, tak z venku ( doporučuji s ohledem na manipulaci se zeminou). 

Připravuji i typ skleníku MSS 07, který bude určen k přistavění severní stěnou k domu. Vzledem k fyzikálnímu tvaru je nutné  pochozí velké úžlabí u domu. 

Pro zvláště náročné zákazníky je možné skleník dozdobit i viktoriánským stylem.