Solární skleníky velké – typová řada

Solární skleník solární skleník solární skleník solární skleník
Velký solární skleník prototyp Velký solární skleník prototyp Velký solární skleník prototyp Velký solární skleník prototyp
Velký solární skleník typový – návrh sestavy Velký solární skleník typový – z montáže Velký solární skleník typový před dokončením Velký solární skleník typový před dokončením
Popis funkce solárního skleníku poloha solárního skleníku schema letního slunce schema zimního slunce
Solární skleník Solární skleník Solární skleník Solární skleník

Popis skleníku

Tento skleník je určen pro náročné pěstitele s vysokými požadavky na množství a kvalitu produkce. Konstrukce je řešena více s ohledem na design než obvyklé velkokapacitní skleníky  Skleník má velmi pevnou konstrukci z jeklových profilů, které jsou svařeny do jednotlivých konstrukčních bloků a tyto svařence jsou žárově zinkovány, tedy i uvnitř profilů. Takto ošetřená konstrukce má životnost mnoho desítek let. Proto,že i jeho funkce je již nyní na praktickém maximu fyzikálního a biologického maxima, lze jej  vylepšovat v podstatě jen v automatizaci provozu. 

Jednotlivé bloky jsou sešroubovány v modulové délce  710 mm ( sestava libovolně dlouhá). Zasklení je dvojskly s parametry podle toho zda se bude vypěstovaná produkce určena rovnou ke spotřebě, nebo zda nebude vysazena v exteriéru ( venkovním prostředí). Toto  je důležitý parametr. který se obvykle zanedbává. Tak jako polykarbonát, tak kvalitní dvojsklo má UV filtr. Tato skutečnost je výhodná pokud zůstane vše od začátku do konce ve skleníku. Jakmile ale např. zde vypěstovanou sadbu vysadíte ven, bude nadměrně zatížena UV zářením a obvykle zežloutne, převážně i zajde, nebo musí znovu obrazit. Ztratíte tím výhodu předpěstování. Pro tyto případy je nutné zasklívat sklem čistým (floutovým), které nemá dodatečné pokovení.  

Vnější vzhled skleníku lze zvolit z barevných plechů, nebo v kombinaci dřevěných lišt ( obvyklá životnost lišt při  občasné údržbě ( ošetření balzámem)je cca 20 let. Skleník je tak nejen produkčně nadmíru kvalitní, ale jak jsem již zmínil,je i elegantním doplňkem vašeho domku nebo zahrady. 

Ventilace je automatická, pístová (může být i plně automatická řízená PC )a je doplněna i spodními okny pro regulaci průtoku vzduchu ( to si s ohledem na aktuální roční období  nebo aktuýlní povětrnostní podmínky, nastavujete ručně. 

Dveře jsou Al. posuvné, při práci tedy nepřekáží a mohou být tak i využity při větrání bez dozoru. Lze ale i křídlové . Skleník  má vstup cca 1400 mm, což významně usnadňuje manipulaci. Lze jej provést i jako průjezdný.

Tyto skleníky jsou velmi kvalitně řemeslně zpracovány, jsou tedy se navíc svojí dokonalou funkcí odpovídající požadavkům doby a nárokům.